Back to busines. ( Vagy legalábbis remélem. Épp most kezdett megjönni a kedvem újra, erre nem bebasz egy háború a szomszédban? Ráadásul mi is benne vagyunk, sunyin, hitványan.. Na mindegy, próbáljuk meg….)
Back to busines. ( Vagy legalábbis remélem. Épp most kezdett megjönni a kedvem újra, erre nem bebasz egy háború a szomszédban? Ráadásul mi is benne vagyunk, sunyin, hitványan.. Na mindegy, próbáljuk meg….)
Kár volt érte, átírt és túlírt. Olyannak aki még nem olvasta a Trainspotting sztorit, de érdekli, a Pornót azt még csak-csak ajánlanám, folytatásnak. De semmiképpen nem ajánlanám a Skagboy-t azzal, hogy ez egy trilógia első része, kezdje ezzel.
Sorozataim ott folytatódnak. Itt, jobbra a facebook oldaldobozban, vagy közvetlen a face-n követhető, mi az új.
Mindjárt a kimaradt KOCKÁSok véleményezésével kezdjük, 2 posztban, napjainkig bezárólag.
A Magyar Időminisztérium is folytatódik. Ötleteim vannak még 2-3-4 történetre, csak megírni kell őket.. Kedvcsinálónak elárulom, hogy megvan már a magyar Irén, Ernő és Pacino magyar változata is. Szépen a hazai történelembe illő karaktereket találtam nekik.!!!!
Háborús filmes hogyvoltjaim is folytatódnak… van még nép és nemzet amelyik háborúzott, és erről filmet is forgatott. Elárulom, lesz közte néhány nagyon különleges..
Lengyel filmes hogyvoltjaim sem érnek véget. Kedvcsinálónak, meg lesz írva a PSY 3 is!
Könyvek és a belőlük készült filmek/sorozatok összehasonlítása is folytatódik.
Rendszerváltás utáni magyar írókat elemezgető/ismertető írások is lesznek.
És lesz NFL, Baltimore Ravens is.
És lesz sok más is, ami itt bennmaradt, amit a különböző sajnálatos események miatt már nem volt kedvem megírni vagy posztolni. Lesz majd Jókairól, George Floydról, Izraelről, sokmindenről, és másról..
Ave mindenkinek, és legyen egészség !
Az ötödik háborús filmismertetőben Északra megyünk, és visszább az időben. A színhely Dánia dél-keleti sarka, 1940-ben, április 9-én. Dánia megszállására alig 4 óra kellett de hazája védelmében meghalt 25 dán katona. Róluk szól.
A király április 9.-i kiáltványát halljuk kezdésnek. X. Keresztély dán király, finomkodóan választékos beszédében : „ A hazánkban tapasztalható körülmények alapján, arra ösztönzöm a városi és a vidéki lakosságot, hogy továbbra is tanúsítsanak kifogástalan és helyénvaló magatartást mivel minden oda nem illő tevékenység vagy nyilatkozat végzetes következményekkel járhat…. „
Macsóság, vadregényes táj, tragikus balladai történetek. Szláv hősök óvják Európa és Lengyelország határait a Vadkelet ránk rontó hordáitól, mint már évszázadok óta, szüntelen. Manapság persze Kislovagok vezette szárnyas huszárok helyett, quadon, lovon, gyalog, terepjárón, éjjellátó kamerás mikrobusszal.
- Maurer főhadnagy, mit tett ön Novakowski százados ügyében 1980-ban ?
- Fejbe lőttem 220 méterről, egy 7,65 mm-es pisztollyal.
- Ismerte ön Novakowski századost?
- Együtt jártunk egyetemre, Vitek.., Novakowski százados, a barátom volt.
Kiesett hát csapatom a Baltimore Ravens az NFL rájátszásból az éjjel, megverte a Tennesse Titans. Erről lesz pár gondolat, meg másról is, a Denver Broncosról.
Az történt amitől tartott az ember.
A Keresztapából tudjuk, hogy egy szicíliai sem utasíthat el kérést a lánya esküvője napján. De mi a helyzet lengyeleknél? Megmutatja egy fekete komédia, mi minden is lehet azoknak a hangulatos vidéki lagziknak a hátterében…
Lengyel filmek újra, mert régvolt. De a helyszín most nem a büszke Varsó, vagy az ősi Krakkó. Vidékre megyünk, dél-keletre, az ukrán-szlovák határ felé. Ez már inkább Andrzej Stasiuk Lengyelországa.
A szuperhősök korát éljük. És van magyar szuperhősünk, sőt szuperhőseink is. Most következő ismertetőből megismerheti az érdeklődő...
Mostanában zajlott a D-Day, a normandiai nagy partraszállás számos megemlékezése, világszerte, de főleg az abban részt vevő országokban. Körülnézve a magyar neten, nem sok írást láttam a komolyabb haditechnikai, katonai blogon, oldalon erről. Mintha már unalmas lenne, újat nem lehet írni róla? Meglehet, de legalább egy emlékposzt azért járt volna a teljesítménynek tisztelegve. Én sem erről akarok írni, hanem a nyugati szövetségesek odáig elvezető útjáról. Mert Normandiáról és az azt követőkről rengeteg könyv, film jelent meg már feldolgozva azt. Legismertebbek Stephen Ambrose, és az ő Band of Brothers és Civil katonák könyvei. Amit én ajánlok mindenki figyelmébe az a sokkal kevésbé ismert észak-afrikai és olasz front. Még a csendes-óceániról is több ismertető jelent meg magyarul, mint erről a kettőről.
Két, a második világháborúból maradt családi tárggyal rendelkezem. Én vagyok aki a háborús dolgok után érdeklődik már jó ideje, így nekem jutottak. Mindkét tárgy, némi átalakítás után közönséges háztartási eszközként funkcionál amúgy, évtizedek óta.
Ha újra itt a Nyár és meleg az idő, júniusban két, azaz két Kockásnak is örülhetünk. Ráadásul a Kiadó is elkezdte feltérképezni a kedves Olvasók véleményét egy igen alapos kérdőívvel. Ami a két szám tartalmát illeti, most pár igen merészet léptek, van benne, leplezett, de felismerhető pedofílábrázolás. Van egy erősen vitatott, magyar történelemben is szerepet játszó személy más oldalról is bemutatva. A Valerian és Laurienne-t pedig, a manapság divatos gender-rettegők el ne olvassák, mert ó jajj !, lelkük alapjaiban rendül majd meg ! Kezdjük is az ismertetést, saját felelősségre..…
Kína és Japán után következzék a Kezdet és a Vég. Clawell ezen könyvei nem csak az eddigiektől eltérő földrajz miatt kerültek be más válogatásba. Itt nem a diadalmas fehérember nyomul előre gyarmati urakként hanem megszívatják őket, a nem kevésbé ellenszenves helyiek. Saját elmélkedés lesz a Patkánykirály könyvről, ismertetek a belőle 1965-ben készült filmről is sok mindent. Itt megint lesznek azért takarások, utalások. És a végére maradt az egyetlen, nem Távol-Keleti Clawell, a kakukktojás Forgószél, amely 1979 Iránjában történik. Erről is írkálok, elég sokat, és kiderítettem pár érdekeset a valós történésekről is.. Hosszú lesz, de érdemes.
Véget ért az Orville második évada is, és megírtam megint az ismertetőt, a StarTrekker blog szíves segítségével.
Kína után Japán jön.
A Sógun – mint említettem volt – legismertebb műve, a sorozatnak köszönhetően, és a legbíráltabb is. Van aki nem ismeri? Sokat ennek történelmi valóságáról, hátteréről, szereplőiről nem írok, ajánlom elolvasni hogyvoltomat, ott írtam róla elég sokat. A Gajdzsinról írkálok hosszabban. Itt is kitakarok zárójelbe tett közvetlen spoilereket, de lesznek konkrét dolgok amiket azért elmondok. Például amit megtudtam érdekeset a történelmi háttérről, a történelmi valóságról. És a TV sorozatról. És a magyar könyv kiadásáról. Saját felelősségre tovább...
Éljen május elseje, a munka ünnepe. Ünnepeljük hát némi Kockás olvasással. Az aktuális szám tele van jókkal, lássuk.
A kínai történetek, ahogy Clawellnél ez már szokásos, valójában évtizedekre és évszázadokra visszanyúló történetek. Könyvei közül ezek a legjobban összefüggők, a Tajpanban megismertek a Nemes Házban folytatódnak, persze már főként eltorzulva, legendaként, senki sem ismeri valójában mi is történt 1841-ben (vagy akár korábban is). A Tajpan a rövidebb és talán az ismertebb is, de a továbbiakban azért kitakarom a közvetlen spoilereket. Hátha valaki nem ismeri, de érdekli. A Nemes Házzal nehezebb a helyzet, hatalmas regény, 1200 oldal lett. Megtudható mi lett a Sógun, a Tajpan, a Gajdzsin, és a Patkánykirály szereplőivel. Elárulok néhány dolgot kedvcsinálónak, megírom mit derítettem ki a valódi hongkong-i történésekről, de a komoly dolgokat azt kitakarom: Aki akarja elolvashatja, a teljes Nemes Ház sztorija ettől még nem lesz lelőve, érdemes beszerezni. És szó esik majd a filmről/sorozatról is...
Nos sokadjára is. Elolvastam a Monty Python életrajzot.
Összességében tetszett. Nagyjából azt kaptam, amit vártam. A kezdeteket, a háttérmunkát, és konfliktusokat, ellentéteket is. Igaz, ez utóbbiakat nem nagyon részletezték, de azért érezhető Cleese szemben Jones, Idle, és Gilliammel.
Megjelent az áprilisi is, és nagy az örömöm, mert több kedvencem is jó történetekkel jelent meg.
Lássuk, a tovább után...
Nagy kedvenc ifjabb korunkból. Főleg a Sógun ugrik be sokaknak, abból is csak a TV sorozat (volt szerencsém anno ezt a hogyvolt-on megírni ). Készült film a Tajpanból is, és kevésbé ismert talán, hogy a Nemes Ház is TV sorozatosítva lett. Írkálok ezekről is, mert kiderítettem jó néhány érdekeset mind a filmekről, mind a könyvekről.
A történetek közt több száz év különbség is van, változó korokban játszódik mindegyik. Ami régen nagyhatalom volt, az a következőben gyenge. A Sors forgandó, és a Történelem megismétli önmagát.. A régi időkben elkövetett hibákat vagy megismétli az ember, vagy tanul belőlük.
Márciusban megint dupla számnak örvendhetünk, ez biztató. Régi és új kedvencek térnek vissza, illetve bemutatkozik megint a francia képregénypiac új üdvöskéinek egyike. Nagyágyúk részletezése a végeken, mint mindig.
Egy újabb jó blogajánló, ezúttal katonai témában. Katonai témájú könyvek, játékok, részletekbe menő csataleírások, alig hallott csatákról.
Még a lengyel filmeket dicsérő posztomban írtam a 2011-ben nyomtalanul megszűnt lengyelorszagma.blog-ról amelyet a legjobb lengyelekről szóló, magyar nyelvű blognak tartok még ma is.
Új év, új hónap, új Kockás. Lássuk a medvét, mindjárt a címlapon. A nagyágyút hagyván a végére, a továbbra kattintva olvasható a részletezést..
Megint egy év telt el, amely aránylag jobban telt a Ravens számára mint az előző, de nem vagyok elégedett. Csúnya dolgok is történtek Hollóházán. De kezdjük talán az elején, az alapszakasz kezdetén még ígéretes volt minden.
Utolsó kommentek